TÂRGOVIȘTE: Votează orașul nostru în finala “Destinația anului 2022”

0

Municipiul Târgoviște a intrat în finala națională a concursului DESTINAȚIA ANULUI 2022 – Categoria „City Break”. Este momentul ca toți târgoviștenii să se mobilizeze și să-și voteze orașul pentru a reuși să obțină această distincție.

Suntem acolo, se vorbește despre orașul nostru în cuvinte frumoase, suntem comparați cu orașe mult mai mari și suntem dați exemplu pentru calitatea vieții și pentru ceea ce Târgoviștea oferă ca destinație culturală, istorică sau de agrement.Știți ce a făcut posibilă câștigarea etapei regionale în fața unor orașe mult mai mari? Mobilizarea noastră, a celor care știm că orașul merită această promovare.” – spune primarul municipiului, Cristian Daniel Stan.

Sunteți invitați să votați TÂRGOVIȘTE pe www.destinatiaanului.ro pentru a stabili podiumul final.

Haideți să ne mobilizăm din nou și să chemăm România întreagă să-și deschidă ochii pentru Târgoviște, orașul pe care îl iubim și care, prin fiecare dintre noi, se transformă în bine în fiecare zi“, a mai adăugat Cristian Stan, pe pagina sa de Facebook.

Votul se va încheia la sfârșitul lunii mai.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here