BASCHET: Târgoviște, gazda Final Four-ului de promovare

0

Vești bune pentru iubitorii de baschet din Târgoviște! Clubul Sportiv Municipal Târgoviște a anunțat în această după-amiază, pe pagina oficială de Facebook, că orașul nostru va fi gazda Turneului Final de Promovare în Liga Națională de Baschet Feminin.

Federația Română de Baschet a dat undăverde clubului nostru să organizeze în Sala Polivalentă din Municipiu ultima fază a întrecerii. Patru echipe se vor bate pentru a promova în LNFB, printre acestea, Phoenix Constanța, Universitatea CSM Oradea, Rapid București și echipa organizatoare, CSM Târgoviște. Meciurile se vor desfășura în ultimul weekend din luna mai, iar organizatorii au promis ca în zilele următoare vor publica și programul meciurilor.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here