CHINDIA A AVUT GHINION: Târgoviștenii au pierdut promovarea la penalty-uri

0
Foto credit: MARIUS TUDOR
N-a fost să fie pentru Chindia Târgoviște, ieri, în meciul decisiv de promovare în Liga 1. Un joc trăit pe viu de peste 5 mii de oameni care au cântat și și-au susținut echipa de suflet până în ultima secundă. A fost un meci cu de toate pe Eugen Popescu, inclusiv cu prelungiri și penalty-uri.
Târgoviștenii au reușit să întoarcă rezultatul din turul de la Voluntari, astfel că după 90 de minute tabela indica 1-0 în favoarea Chindiei, grație golului înscris de Denis Ciobotariu.. Echipa de sub Turn a jucat impecabil în fața unei formații de Liga 1, cu jucători experimentați și cu posibilități mult mai mari. Elevii lui Nicolae Croitoru i-au dominat pe fotbaliștii lui Mutu la toate capitolele și au demonstrat că formează împreună o echipă foarte valoroasă și demnă. S-a intrat în prelungiri, iar partida a fost mai puțin spectaculoasă, resimțindu-se oboseala și presiunea care atârna pe umerii celor două formații. După 120 de minute, trebuia să se decidă o învingătoare, astfel că s-a ajuns la penalty-uri. Chindia s-a lovit de ghinion și de neșansă, iar băieții noștri nu au putut să gestioneze bine acest moment al jocului. CITEȘTE ÎNTREGUL ARTICOL PE SITE-UL CLUBULUI – CLICK AICI
Sursă: afcchindiatargoviste.ro